Ubytovaní na Univerzitách v USA

UŽ JSI VYŘEŠIL KAM NA ŠKOLU ALE ZAJÍMÁ TĚ, JAK JE TO V USA S UBYTOVÁNÍM?

Prvním důležitým bodem je si uvědomit, že vysoké školy v USA se neskládají z jedné či dvou budov tak, jako u nás, ale jsou to spíš “univerzitní městečka”Obrovské kampusy vysokých škol většinou zahrnují samotné budovy, kde probíhá vyučování, rozsáhlé knihovny, několik míst s možností stravování a především budovy, kde jsou studenti ubytováni.

Na většině škol je pro každého studenta nastupujícího do prvního ročníku zajištěno místo na koleji a většina studentů tuto možnost využije, toto je totiž výborná příležitost pro studenty dostat se do toho pravého vysokoškolského života, denně se vídat se svými spolužáky a plně se soustředit na studium.

USA je běžné, že pokud využíváš ubytování na koleji, bydlíš v jednom pokoji ještě s jedním či více spolubydlícími. Některé školy mají možnost si spolubydlící vybrat, jiné Ti parťáka či parťáky přidělí samy.

Další možností ubytování během studia je pronájem samostatného pokoje či celého bytu, toto však bývá více finančně náročnější.